Okna drewniane 


tel.: 34 324 37 92     e-mail.: biuro@aperto.com.pl

 

PASSIVE 92

Najlepsze na rynku

 

Pasywne czyli bardzo energooszczędne


Coraz więcej osób chce budować domy bez żadnych kompromisów w dziedzinie energooszczędności. Budynki, które wymagają dostarczenia minimalnej ilości energii do ogrzewania nazywamy pasywnymi. W takich budynkach często wystarcza obecność domowników i działanie sprzętów domowych aby zapewnić właściwą temperaturę. Kluczowe znaczenie mają też zyski energii słonecznej trafiającej przez właściwe okna tj. takie, które przepuszczają promieniowanie słoneczne, ale nie pozwalają uciekać ciepłu na zewnątrz. Takie właśnie są nasze okna Passive 92.
okna POZBUD

okna Pozbud

"Magia" dzieje się wewnątrz ramy


Aby maksymalnie ograniczyć ucieczkę ciepła przez ramy okien, stworzyliśmy w nich specjalne komory wypełnione aerożelem. Materiał ten ma wielokrotnie niższy wskaźnik przenikalności cieplnej niż samo drewno. Uzyskujemy dzięki temu ciepłą i jednocześnie mocną ramę, pozwalającą na zamontowanie szerokich wkładów szybowych.Zawsze ciepłe szyby


W unikalnej ramie montujemy wkład składający sie z trzech lub nawet czterech szyb. Przestrzenie miedzy szybami wypełnione są gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem). Wkład jest wyposażony w tzw. ciepłe ramki, które polepszają właściwości izolacyjne w okolicach połączenia z ramą okna. W efekcie całe okno (w rozmiarze referencyjnym) wyposażone w szybę Ug=0,5 W/m2K uzyskuje współczynnik poniżej 0,7 W/m2K. Przy większych rozmiarach okien współczynnik dla całego okna ulega dodatkowo znacznemu obniżeniu. Ponadto istnieje również możliwość zastosowania pakietów o współczynniku sięgającym Ug=0,3 W/m2K co znacznie przewyższa najsurowsze, panujące obecnie na rynku wymagania (do niedawna takie parametry miały ściany nowych budynków).
okna POZBUD

Eleganckie kształtyKochamy okna drewniane za ich wygląd. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać jeden z kilku kształtów ram. Od klasycznego i delikatnie wyoblonego Softline, przez eleganckie i ozdobne Retro, aż po prosty i nowoczesny Modern z minimalnym zaokrągleniem.

Uzupełnieniem pięknych ram mogą być najwyższej klasy klamki niemieckich firm Hoppe. W standardzie montujemy klamki aluminiowe jednostronnie lub dwustronnie (tarasowe) zamykane na klucz, których kolor można dopasować np. do koloru klamek drzwi wewnętrznych w domu.


MODERNokna POZBUD
SOFTLINEokna POZBUD
RETROokna POZBUD


katalog produktów POBIERZ KATALOG PRODUKTÓW

Zobacz więcej informacji >>  

Copyright © aperto.com.pl 2014

projekt i wykonanie: reklamadlafirmy.com - strony internetowe poznań